Geoportál ČÚZK
přístup k mapovým produktům a službám resortu


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky EnglishZákladní mapa ČR 1:10 000 - barevná bezešvá

.
Informace o produktu
NázevZákladní mapa ČR 1:10 000 - barevná bezešvá
Obchodní kód 63141
Výdejní jednotkačtverec ZM 10 (2x2 km)
Cena za jednotku81 CZK za výdejní jednotku. Základní cena. Slevy a přirážky dle ceníku : http://geoportal.cuzk.cz/Dokumenty/CENIK.pdf.
Výdejní formátyTIFF(JTSK), TIFF(UTM)
Souřadnicové systémyS-JTSK / Krovak EN, WGS 84 / UTM zone 33N
Popis produktuData ZM 10 se stavem aktualizace v roce 2009 a dříve byly odvozovány z vektorových výstupů, které vznikaly v průběhu tvorby vizualizací ZABAGED®. Jejich rasterizací a následnou transformací do souřadnicového systému S-JTSK vznikl obraz státního území, který byl strukturovaný po listech ZM 10. Dalším zpracováním byla pořízena barevná bezešvá rastrová mapa s barevnou hloubkou 4 bit, jednotnou barevnou paletou a hustotou 400 dpi. Z důvodu nižší kvality rozlišení těchto výstupů bylo v roce 2011 přistoupeno k nahrazení těchto souborů novými rastry, které vznikly přímým odvozením z tiskových podkladů ZM 10. Tyto rastry mají barevnou hloubku 24 bit a rozlišení 800 dpi. Data ZM 10 se stavem aktualizace v roce 2010 a později jsou odvozovány přímo z postscriptových souborů nové technologické linky. Tyto soubory jsou službou aplikačního serveru rastrovány s rozlišením 800 dpi, barevnou hloubkou 8 bit a jednotnou barevnou paletou. Do doby pokrytí celého území ČR soubory z nové technologické linky budou uživatelům poskytovány vždy obě datové sady. Distribuce se provádí ve formátu TIFF (komprese Packbits), po segmentech o velikosti 2x2 km, se stranami rovnoběžnými se souřadnicovými osami S-JTSK. Umístění segmentů v souřadnicovém systému zajišťují textové soubory (TFW) a to pro zobrazení S-JTSK / Krovak EN a WGS 84 / UTM zone 33N.
Aktualizacni cyklus - stav aktualizace Celá datová série je průběžně aktualizována. Čtvrtletně je dle edičního plánu publikována aktualizace části datových sad (výdejních jednotek).
Stav aktualizace
Plán aktualizace
Podmínky užití - zpoplatnění datZpoplatnění dle ceníku : http://geoportal.cuzk.cz/Dokumenty/CENIK.pdf.
Omezení přístupu - licenční podmínky a jiná omezeníPoskytování na základě licenční smlouvy. Podmínky užití viz obchodní podmínky : http://geoportal.cuzk.cz/Dokumenty/Podminky.html.
Podmínky pro studenty
Prohlížení dat - stahování dat Prohlížet data
Stažení ukázkového souboru
Kontakt - informace o produktuČeský úřad zeměměřický a katastrální, Jindrák, Přemysl, Ing. , tel: +420 284 047 425 , e-mail: premysl.jindrak@cuzk.cz
Kontakt - informace o distribuciZeměměřický úřad , tel: +420 284 041 605 , e-mail: ZU-obchod@cuzk.cz
mapa
Poslední aktualizace produktu:
2014-03-07
Poslední aktualizace informací:
2014-04-30
.
.