Geoportál ČÚZK
přístup k mapovým produktům a službám resortu


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky English


Souřadnicové referenční systémy

Zeměpisné soustavy souřadnicových sítí

Zeměpisná jména

Územní správní jednotky

Adresy

Parcely

Dopravní sítě

Vodstvo

Nadmořská výška

Krajinné pokrytí

Využití území

Ortofotosnímky

Budovy

Odkazy


Parcely

.
Definice: Katastrální parcely včetně dvojí geometrie (definiční bod a polygon), katastrální území včetně dvojí geometrie (definiční bod a polygon) a hranice katastrálních parcel od trojmezí do trojmezí.

Prostorové informace jsou poskytovány prostřednictvím těchto typů prostorových objektů: Katastrální parcela (CadastralParcel), Katastrální území (CadastralZoning) a Hranice parcel (CadastralBoundary).

INSPIRE harmonizovaná série datových sad

Data odpovídají směrnici INSPIRE pro téma katastrální parcely (CP). Vychází z katastrální mapy, která je závazným státním mapovým dílem velkého měřítka, obsahuje body polohového bodového pole, polohopis a popis a může mít formu digitální mapy, analogové mapy nebo digitalizované mapy. Data publikovaná v rámci INSPIRE obsahují pouze katastrální území (pro celou Českou Republiku) a parcely a jejich hranice z území, kde je digitální mapa (k 09. 01. 2017 je to 88,67% území České republiky, t.j. 69 932,80km2). Více katastrální zákon 256/2013 Sb., katastrální vyhláška č.357/2013 Sb. v platném znění a INSPIRE Data Specification on Cadastral Parcels v 3.0.1.

Poslední aktualizace: 2017-01-11
.