Geoportál ČÚZK
přístup k mapovým produktům a službám resortu


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky English




Novinky o datových sadách

07.05.2025
Stahování souborů vrstevnic ve formátu DGN
Pro produkt ZABAGED® - výškopis - vrstevnice bylo doplněno přímé stahování předpřipravených 3D souborů ve formátu DGN. Stahování po mapových listech SM 5 poskytuje nová ATOM služba, uživatel může použít aplikace Geoprohlížeč nebo https://atom.cuzk.gov.cz/.
Více
28.04.2025
Mapy bývalého pozemkového katastru - doplnění
Do produktu byly přidány další katastrální pracoviště a další naskenovaná katastrální území.
Mapy je možné objednat přes aplikaci e-shop.
Více
08.04.2025
ZABAGED® - aktualizace
V 1. čtvrtletí 2025 byla dokončena plošná aktualizace ZABAGED® na celém území mapových listů Základní topografické mapy ČR 1:50 000: 0205-D, 0401-B, 0402-A, 0507-C, 0603-B, 0706-B a 0706-D.
Více

Archiv aktualit


Nová verze aplikace Analýzy výškopisu

17.07.2018

.
Nová verze aplikace Analýzy výškopisu
Mapová webová aplikace Analýzy výškopisu byla rozšířena o nový geoprocessingový nástroj Vlastnosti reliéfu. Nástroj dovoluje vyhledat prostory v rozmezí zadaných hodnot nadmořských výšek, sklonitosti nebo expozice svahu, nebo zjistit mezní hodnoty nadmořských výšek v zadaném území.
Analyzovat lze v rámci prostoru, který uživatel vymezí zákresem, případně vybere z vrstev správního členění nebo geomorfologických celků a podcelků. Lze tedy např. vyhledat maximální a minimální hodnotu nadmořské výšky území hlavního města Prahy, Šumavy, ale i méně známých celků, jako je Dobříšská pahorkatina.
Výsledky je možné prohlédnout přímo v aplikaci, případně ve 3D scéně. Lze je také stáhnout ze serveru (ve formátech SHP, DGN, DXF nebo TXT).
.
.