Geoportál ČÚZK
přístup k mapovým produktům a službám resortu


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky EnglishNovinky o otevřených datech

11.04.2023
Rozšíření nabídky otevřených dat
Na základě novely zákona č. 200/1994 Sb., o zeměměřictví a o změně a doplnění některých zákonů souvisejících s jeho zavedením, zveřejní Zeměměřický úřad od 1. 7. 2023 údaje ZABAGED® , ortofota České republiky, státního mapového díla, databázového souboru geografického názvosloví a bodových polí bezplatně jako otevřená data.
Více

Archiv aktualit


Aplikace pro stahování dat

Geoprohlížeč
Aplikace nabízí následující možnosti stažení otevřených dat (přes odkazy v tabulce "Informace o produktu", případně přímo v aplikaci přes menu "Možnosti" v záložce "Seznam vrstev"):

  • stáhnout data, tj. předpřipravené soubory poskytované službami ATOM. Data jsou dělena po vhodných výdejních jednotkách a uložena v minimálně jednom z otevřených formátů. Počet výdejních jednotek ke stažení je určen rozsahem mapového okna.
  • exportovat data do různých formátů ve formě bezešvých výřezů určených rozsahem mapového okna, hranicemi správních jednotek, parcel nebo pomocí vlastního vektorového polygonu.
Dále Geoprohlížeč umožňuje stahování vektorových objektů označených kliknutím v mapě.

Stahovací služby Atom
Aplikace poskytuje přehled o všech otevřených datech resortu ČÚZK. Umožňuje výběr a stažení předpřipravených souborů poskytovaných službami ATOM. Počet výdejních jednotek ke stažení je určen rozsahem mapového okna.

Poslední aktualizace: 11.04.2023
Poslední revize:
Autor: 95