Geoportal ČÚZK
Access to map products and services


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky EnglishNews of the applications

30.09.2021
Novinky v aplikaci Archiv
Do archivu leteckých merických snímku byly pridány nove naskenované snímky z let 1998, 1999, 2000 a 2001.
more
29.09.2021
Úpravy aplikace Geoprohlížec
Byly provedeny úpravy funkcí aplikace Geoprohlížec:
more

News archive


Aplikace Analýzy výškopisu

16.06.2015

.
Aplikace Analýzy výškopisu
Byla zverejnena nová webová aplikace Analýzy výškopisu, která je urcena pro základní analýzy výškopisných dat území Ceské republiky.
Umožnuje zejména prepínání mezi ruznými typy zobrazení výškopisu, jako je sklonitost svahu, jejich orientace ke svetovým stranám, nebo ruzné druhy stínovaného reliéfu. K dispozici je i odecet výšky bodu v mape a dynamická funkce výškového profilu zvolené trasy.

Aplikace používá jako zdroj IMAGE služby poskytované z ArcGIS serveru Geoportálu CÚZK. Služby publikují data nového výškopisu území Ceské republiky, který byl porízen metodou leteckého laserového skenování. Jedná se o tato data spravovaná resortem Ceského úradu zememerického a katastrálního: DMR 4G (který již pokrývá celé území CR) a dosud neúplné výškopisné modely DMR 5G a DMP 1G.
Úcelem této první, základní verze aplikace, je poskytnout co nejširšímu okruhu uživatelu predstavu o kvalite a využitelnosti dat nového výškopisu Ceské republiky. V dalších verzích aplikace je plánováno zarazení pokrocilejších analytických funkcí pro podporu geodetických merení.
.
.