Geoportal ČÚZK
Access to map products and services


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky EnglishNews of the applications

30.09.2021
Novinky v aplikaci Archiv
Do archivu leteckých merických snímku byly pridány nove naskenované snímky z let 1998, 1999, 2000 a 2001.
more
29.09.2021
Úpravy aplikace Geoprohlížec
Byly provedeny úpravy funkcí aplikace Geoprohlížec:
more

News archive


Geoprohlížec a informacní stránky pro mobilní zarízení

30.01.2018

.
Geoprohlížec a informacní stránky pro mobilní zarízení
Byla zverejnena odlehcená verze aplikace Geoprohlížec, optimalizovaná pro ovládání na obrazovkách malých mobilních zarízení.
Novou aplikaci lze jednoduše spustit na adrese http://geoportal.cuzk.cz/mapycuzk prostrednictvím webového prohlížece.
Další možností je použít stejnou URL adresu jako pro prístup do Geoprohlížece: http://geoportal.cuzk.cz/geoprohlizec. Aplikace sama detekuje použité zarízení a v prípade mobilního zarízení se automaticky prepne do odlehcené verze.

Puvodní mobilní aplikace Mapy CÚZK, dostupné ve speciálních verzích pro jednotlivé operacní systémy iOS (Apple), Android a Windows prostrednictvím App Store, Google Play a Windows Store již nebudou nadále podporovány.

Soucasne s mobilní verzí Geoprohlížece byla zverejnena i odlehcená verze informacních stránek Geoportálu CÚZK. Ve výberu základních informací o datových sadách a službách lze v CZ i EN verzi prehledne listovat i na obrazovce mobilního telefonu. Odkazy na prohlížení produktu smerují do mobilní verze Geoprohlížece. Také v tomto prípade, zde pro URL adresu http://geoportal.cuzk.cz, je použita automatická detekce mobilního zarízení. Na každé stránce lze použít odkaz pro zobrazení Geoportálu CÚZK s kompletním obsahem.
.
.